Przebudowa linii tramwajowej wkracza w kolejny etap. Od wtorku będą nowe utrudnienia

We wtorek 9 lutego rozpocznie się kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego, tym razem, na skrzyżowaniu al. Kościuszki z ulicą Jasnogórską. Kierowcy pojadą objazdem.

Wschodni wlot i wylot ze skrzyżowania (od strony ulicy Wały Dwernickiego), będzie zamknięty dla ruchu przez ok. 3. tygodnie. Mieszkańcy części osiedla położonego między ulicami: Kościuszki, Wały Dwernickiego, al. Jana Pawła II i al. NMP oraz zaopatrujący „Ryneczek”, będą mogli czasowo korzystać z objazdu lokalnego ulicą Lelewela. Trasę objazdu przedstawia w uproszczeniu mapka, dostępna w załączniku. Należy liczyć się z dłuższymi czasami oczekiwania na przejazd na całej długości alei Kościuszki.

Za tramwaje nadal będą kursować autobusy. Miejski Zarząd Dróg i Transportu prosi o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie dokonywanych zmian w organizacji ruchu, w szczególności na tymczasowo utworzonym skrzyżowaniu Kościuszki i Lelewela i przebudowywanym skrzyżowaniu: Kościuszki i Jasnogórska.

Uwaga : Zmiany na skrzyżowaniu: Kościuszki i Jasnogórska będą wieloetapowe, a utrudnienia wzrosną na końcu podczas układania nowej nawierzchni na całym skrzyżowaniu.

MAPA OBJAZDÓW

źródło: UM Częstochowy