Podpisano umowę na dokończenie przebudowy alei Wojska Polskiego (DK-91)

Dzisiaj dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg podpisała umowę z przedstawicielami spółek NDI i NDI Sopot na realizację pozostałego do wykonania zakresu prac wielkiej przebudowy al. Wojska Polskiego (DK-91). Inwestycja zostanie zrealizowana w niezmiennym do pierwotnych założeń zakresie – zgodnie z projektem dofinansowanym ze środków UE.

Przed nami ogromne logistyczne wyzwanie, bo na realizację kontraktu mamy czas do końca przyszłego roku, tymczasem zakres prac jest bardzo duży. Ale to też nasza kolejna inwestycja, którą będziemy realizować w Częstochowie i mamy nadzieję, że dobry kontakt z Inwestorem, jak i Zamawiającym pomoże nam w sprawnej realizacji tego ważnego projektu – podkreśla Małgorzata Winiarek–Gajewska, prezes zarządu grupy NDI S.A. i dodaje: – Aleja Wojska Polskiego to kluczowa arteria miasta, musimy dokonać wielu uzgodnień, zatem czas oraz sprawne ich procedowanie będą odgrywać w tej realizacji decydującą rolę. Aktualnie kończymy nasz inny wymagający projekt, czyli kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, który był nie mniej wyczekiwanym, obserwowanym i skomplikowanym logistycznie zadaniem. Udało się go zrealizować zgodnie z założeniami i chcielibyśmy móc pod koniec przyszłego roku tym samym pochwalić się w Częstochowie.​

Zainteresowanie oferentów w przetargu potwierdziło, że jest to zadanie technologicznie do realizacji w tym terminie. Ponadto to strategiczna inwestycja, na której efekt będzie czekać nie tylko Częstochowa, ale także mieszkańcy regionu i południowej Polski. Cieszę się, że realizacji tego zadania podejmuje się firma z doświadczeniem zebranym w trakcie wielu wymagających realizacji na terenie kraju – mówi p.o. dyrektora MZD w Częstochowie Joanna Holi–Sosnowska.Dla nas to koniec skomplikowanego czasu wypełnienia licznych procedur, po którym przychodzi czas na wyzwania w terenie. Priorytetem jest oddanie do użytku z końcem przyszłego roku nowego kręgosłupa komunikacyjnego naszego miasta. Efekt ma zrekompensować niedogodności, z którymi mieszkańcy mierzyli się do tej pory i zmierzą przez kolejne miesiące – dodaje Joanna Holi–Sosnowska.

W przeciągu kilkunastu kolejnych dni na budowie pojawią się ekipy wykonawcy.

foto/źródło: UM Częstochowy