Trwają lokalne inwestycje drogowe, realizowane w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie

Trwają lokalne inwestycje drogowe, realizowane w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Przebudowy i remonty obejmą większość dzielnic miasta.

Jedną z takich inwestycji jest przebudowa ulicy Brzezińskiej – na całej szerokości, od skrzyżowania z ul. Bohaterów Katynia do ul. Załogi. Aktualnie trwają tam prace ziemne oraz regulacje zjazdów i przyłączy. Ulica, oprócz nowej nawierzchni, zyska też nowe chodniki. Zakończenie prac zaplanowano na 31 maja. Koszt prac to 750 tys. zł.

Kolejna inwestycja to przebudowa ulicy Łukasińskiego – od skrzyżowania z łącznikiem z al. Pokoju do skrzyżowania z ul. Okrzei (termin oddania do użytku 30 kwietnia – koszt 785 tys. zł). Prace są tam zaawansowane w ponad 90 procentach: obecnie pozostały do zakończenia roboty brukarskie, przyłączeniowe i w obrębie zjazdów; konieczne do wykonania są też: kosmetyka zieleni i sprzątanie.

W ostatnich dniach dwie tego typu budowy odwiedził prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Łącznie wiosną tego roku będzie ich realizowanych kilkanaście. O postępach prac Miejski Zarząd Dróg i Transportu będzie informował na bieżąco.

foto/źródło: UM Częstochowy